Hopeasomman henkilökohtaiset matkat (P)

Tuloste on valmis 12:18:55

Kilpailun sarjat: M16

M16 Miehet 16 vuotta 8 km P

Sija Nro Nimi Seura 5.00 km(Sij.) Tulos Ero
1. 73Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team14:23.7 (1.)23:28.8
2. 68Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura15:13.3 (2.)24:25.7  +56.9
3. 61Valtteri HeinimaaKangasalan Kisa15:17.9 (3.)24:27.9  +59.1
4. 75Oskari Yli-PenttiläEspoon Hiihtoseura15:28.4 (6.)24:44.9  +1:16.1
5. 66Jarkko KukkonenKarihaaran Visa15:27.2 (5.)24:56.3  +1:27.5
6. 62Ville MuhonenÄhtärin Urheilijat15:29.6 (7.)24:58.5  +1:29.7
7. 57Iiro UusitaloValkeakosken Haka15:32.1 (8.)24:59.7  +1:30.9
8. 64Jaakko MattilaHimangan Urheilijat15:34.4 (9.)25:02.4  +1:33.6
9. 67Matias HyvönenLahden Hiihtoseura15:20.4 (4.)25:04.3  +1:35.5
10. 48Perttu ReponenLiperin Hiihtoseura15:41.6 (11.)25:15.2  +1:46.4
11. 50Jesper LietzénPargas IF15:45.2 (13.)25:18.9  +1:50.1
12. 1Eemeli SalmelinEspoon Hiihtoseura15:40.2 (10.)25:21.8  +1:53.0
13. 74Akseli LindgrenRaision Kuula15:43.9 (12.)25:27.1  +1:58.3
14. 70Juho RepoSimpeleen Urheilijat15:59.1 (15.)25:50.6  +2:21.8
15. 8Matias LautamäkiHämeenlinnan Hiihtoseura15:55.9 (14.)25:51.6  +2:22.8
16. 7Paavo PakarinenLiperin Hiihtoseura16:02.4 (16.)25:53.2  +2:24.4
17. 43Oskari TanninenValkeakosken Haka16:07.8 (18.)26:09.0  +2:40.2
18. 55Jasper SaarinenLahden Hiihtoseura16:03.5 (17.)26:09.6  +2:40.8
19. 23Santeri KarppinenNorrvalla Ski Team16:22.5 (20.)26:15.5  +2:46.7
20. 12Niilo SyrjäläValkeakosken Haka16:28.3 (22.)26:28.0  +2:59.2
21. 20Veeti SeppäläYlöjärven Ryhti16:29.5 (24.)26:28.3  +2:59.5
22. 18Onni MäkeläVetelin Urheilijat16:21.8 (19.)26:28.4  +2:59.6
23. 44Ilari LaaksoEspoon Hiihtoseura16:22.6 (21.)26:31.7  +3:02.9
24. 51Mikko VesmaRaision Kuula16:33.5 (28.)26:35.4  +3:06.6
25. 40Emil RosinPargas IF16:31.3 (26.)26:41.6  +3:12.8
26. 30Ville-Valtteri KarvinenKontiolahden Urheilijat16:37.4 (29.)26:43.8  +3:15.0
27. 4Seeti SalonenValkeakosken Haka16:28.4 (23.)26:44.5  +3:15.7
28. 58Erno RuuskanenSiilinjärven Hiihtoseura16:33.4 (27.)26:49.1  +3:20.3
29. 11Samppo KumpumäkiPyhäjärven Pohti16:29.6 (25.)26:53.6  +3:24.8
30. 24Taavi NyströmHämeenlinnan Hiihtoseura16:46.8 (32.)26:54.1  +3:25.3
31. 60Samuli KuusinenJämin Jänne16:46.7 (31.)27:04.9  +3:36.1
32. 10Niko KeskinenKangasalan Kisa16:49.2 (34.)27:14.0  +3:45.2
33. 53Jussi-Matti RahjaKalajoen Junkkarit16:42.9 (30.)27:15.0  +3:46.2
34. 27Juho VeikkolainenValkeakosken Haka17:04.5 (38.)27:16.3  +3:47.5
35. 71Lauri MaaninkaKuusamon Erä-Veikot16:47.8 (33.)27:17.2  +3:48.4
36. 35Tommi ValkolehtoYlöjärven Ryhti16:52.4 (35.)27:25.8  +3:57.0
37. 15Miika PassilaHollolan Urheilijat -4617:10.8 (40.)27:36.4  +4:07.6
38. 65Santtu SaloSki Jyväskylä16:52.4 (35.)27:37.8  +4:09.0
39. 13Benjamin FransmanIF Sibbo-Vargarna17:14.4 (43.)27:41.1  +4:12.3
40. 45Onni KoskelaYlöjärven Ryhti17:13.7 (42.)27:59.1  +4:30.3
41. 54Saku MiettinenJoutsenon Kullervo17:05.0 (39.)27:59.9  +4:31.1
42. 47Benjamin SaarelaValkeakosken Haka17:02.8 (37.)28:06.1  +4:37.3
43. 72Miska MinkkinenSuomussalmen Rasti17:19.2 (45.)28:12.5  +4:43.7
44. 52Lauri StrömSki Jyväskylä17:13.6 (41.)28:16.6  +4:47.8
45. 56Otto SuhonenEspoon Hiihtoseura17:18.8 (44.)28:26.3  +4:57.5
46. 49Salomon KoivistoNoormarkun Nopsa17:31.6 (46.)28:28.0  +4:59.2
47. 5Amos NordmanBorgå Akilles17:34.7 (48.)28:31.5  +5:02.7
48. 22Tuukka MarjalaHimangan Urheilijat17:36.7 (49.)28:37.4  +5:08.6
49. 14Viktor JohanssonPargas IF17:33.7 (47.)28:37.7  +5:08.9
50. 2Santeri MäkeläHimangan Urheilijat17:37.1 (50.)28:43.0  +5:14.2
51. 19Kalle KokkonenHämeenlinnan Hiihtoseura18:06.5 (53.)29:01.2  +5:32.4
52. 6Jarkko LankinenTampereen Pyrintö18:08.1 (54.)29:13.2  +5:44.4
53. 17Tomi LyytikäinenSiilinjärven Hiihtoseura17:40.7 (51.)29:14.9  +5:46.1
54. 39Jussi RaappanaHaapajärven Kiilat17:46.5 (52.)29:20.3  +5:51.5
55. 16Vili OlkkonenKangasalan Kisa18:27.1 (56.)29:51.9  +6:23.1
56. 42Pietu TiainenNivalan Urheilijat18:26.6 (55.)29:58.9  +6:30.1
57. 9Aleksi HietalaTeiskon Urheilijat18:39.4 (57.)30:02.4  +6:33.6
58. 25Lauri HietalaTeiskon Urheilijat19:21.6 (58.)31:20.5  +7:51.7
59. 28Alex VirtalaPargas IF19:22.3 (59.)31:29.1  +8:00.3
DNF 69Jarkko TolvanenJoroisten Urheilijat - (-)-
DNS 3Samuel SuoniemiLempäälän Kisa-
DNS 21Otso KolehmainenLahden Hiihtoseura-
DNS 26Eemil SalonenKuoreveden Kärki-
DNS 29Jimi AaltoNorrvalla Ski Team-
DNS 31Tapio MikkolaViialan Viri-
DNS 32Jani KoponenEspoon Hiihtoseura-
DNS 33Oliver RuskNorrvalla Ski Team-
DNS 34Robin MäenpääIF Brahe-
DNS 36Matias VesmaRaision Kuula-
DNS 37Jussi HyytiäinenMikkelin Hiihtäjät-
DNS 38Roope EtelämäkiToholammin Urheilijat-
DNS 41Miro JylkkäYlivieskan Kuula-
DNS 46Tuukka SuniNivalan Urheilijat-
DNS 59Matias SippoKangasniemen Kalske-
DNS 63Henri HeikkinenPuijon Hiihtoseura-