Hopeasomman henkilökohtaiset matkat (P)

Kalevalan liikuntakeskus, Kuhmo

Tulokset


Tuloskooste Etelä-Pohjanmaa

Kilpailun sarjat: M16; M15; M14; N16; N15; M13; N14; N13

SijaNroNimiSeuraTulosEro
M16 Miehet 16 vuotta 8 km P, ote
1. 73Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team23:28.8
2. 68Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura24:25.7  +56.9
3. 61Valtteri HeinimaaKangasalan Kisa24:27.9  +59.1
6. 62Ville MuhonenÄhtärin Urheilijat24:58.5  +1:29.7
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 5 km P, ote
1.148Leevi VuorinenSkiteam 10515:27.9
2.155Ike MelnitsEspoon Hiihtoseura15:28.4  +0.5
3.138Topias KemppiEspoon Hiihtoseura15:38.9  +11.0
50.147Eetu KeskinenVähänkyrön Viesti17:52.2  +2:24.3
52.141Petrus GenasVaasan Hiihtäjät17:54.4  +2:26.5
63. 92Karri StevanderKuortaneen Kunto18:30.9  +3:03.0
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km P, ote
1.169Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura16:03.5
2.216Verneri TanninenValkeakosken Haka16:03.7  +0.2
3.201Jalmari BergqvistPuijon Hiihtoseura16:12.1  +8.6
23.170Otto HirvilampiÄhtärin Urheilijat18:06.3  +2:02.8
40.218Akseli LatvalaKyrön Voima19:19.0  +3:15.5
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km P, ote
1.303Sonja LeinamoValkeakosken Haka17:11.1
2.302Elisa MattilaKouvolan Hiihtoseura17:25.5  +14.4
3.279Aino PihlavaYlöjärven Ryhti17:37.2  +26.1
6.305Tuuli RaunioKyrön Voima17:50.5  +39.4
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km P, ote
1.453Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening9:46.4
2.458Daniel OnnelaSkiteam 10510:01.6  +15.2
3.431Vilho StenmanUuraisten Urheilijat10:06.9  +20.5
38.448Elias PirneskoskiVähänkyrön Viesti11:57.2  +2:10.8
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km P, ote
1.501Melissa LönnströmBorgå Akilles10:13.2
2.481Venla HeinimaaKangasalan Kisa10:29.9  +16.7
3.503Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura10:30.6  +17.4
64.507Milla KalliokoskiIlmajoen Kisailijat12:42.6  +2:29.4
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km P, ote
1.583Selene RossiEspoon Hiihtoseura10:39.9
2.572Melia PalsinajärviKaipolan Vire10:48.1  +8.2
3.628Emmi HenrikssonYlöjärven Ryhti10:49.1  +9.2
13.624Sini HietamäkiSeinäjoen Hiihtoseura11:19.8  +39.9
16.618Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti11:28.8  +48.9
19.561Aida KoivistoKortesjärven Järvi-Veikot11:43.0  +1:03.1
23.556Venla KoivulaSeinäjoen Hiihtoseura11:45.1  +1:05.2
35.633Minea NäsiSeinäjoen Hiihtoseura11:57.5  +1:17.6
60.613Eveliina SyrjäläKortesjärven Järvi-Veikot12:50.1  +2:10.2
Sarjaluettelo