Hopeasomman henkilökohtaiset matkat (P)

Kalevalan liikuntakeskus, Kuhmo

Tulokset


Tuloskooste FSS

Kilpailun sarjat: M16; M15; M14; N16; N15; M13; N14; N13

SijaNroNimiSeuraTulosEro
M16 Miehet 16 vuotta 8 km P, ote
1. 73Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team23:28.8
2. 68Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura24:25.7  +56.9
3. 61Valtteri HeinimaaKangasalan Kisa24:27.9  +59.1
11. 50Jesper LietzénPargas IF25:18.9  +1:50.1
19. 23Santeri KarppinenNorrvalla Ski Team26:15.5  +2:46.7
25. 40Emil RosinPargas IF26:41.6  +3:12.8
39. 13Benjamin FransmanIF Sibbo-Vargarna27:41.1  +4:12.3
47. 5Amos NordmanBorgå Akilles28:31.5  +5:02.7
49. 14Viktor JohanssonPargas IF28:37.7  +5:08.9
59. 28Alex VirtalaPargas IF31:29.1  +8:00.3
DNS 29Jimi AaltoNorrvalla Ski Team
DNS 33Oliver RuskNorrvalla Ski Team
DNS 34Robin MäenpääIF Brahe
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 5 km P, ote
1.148Leevi VuorinenSkiteam 10515:27.9
2.155Ike MelnitsEspoon Hiihtoseura15:28.4  +0.5
3.138Topias KemppiEspoon Hiihtoseura15:38.9  +11.0
12.135Christian HildénIF Femman16:15.6  +47.7
13.153Leonard MarkénOravais IF16:15.6  +47.7
28. 87Jacob SmedsOravais IF17:00.5  +1:32.6
31. 83Lucas FinskasIF Femman17:15.5  +1:47.6
35. 82Casper HöglundIF Sibbo-Vargarna17:24.4  +1:56.5
38.101Aaron HäggmanVörå IF17:27.0  +1:59.1
48. 99Emil SundellIF Femman17:48.7  +2:20.8
49.116Anton LiukkonenBorgå Akilles17:51.2  +2:23.3
51.119Patrick TallbäckIF Femman17:52.2  +2:24.3
57.114William BackOravais IF18:05.7  +2:37.8
59. 94Santeri KortejärviBorgå Akilles18:12.7  +2:44.8
62.105Niklas RaappanaIF Sibbo-Vargarna18:25.6  +2:57.7
DNS 98Oscar FuruPargas IF
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km P, ote
1.169Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura16:03.5
2.216Verneri TanninenValkeakosken Haka16:03.7  +0.2
3.201Jalmari BergqvistPuijon Hiihtoseura16:12.1  +8.6
9.184Tomi SandbergÖsterby Sportklubb16:54.3  +50.8
21.189Oskari KalliokoskiPargas IF17:56.1  +1:52.6
25.176Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna18:19.3  +2:15.8
26.197Elias LönnströmBorgå Akilles18:19.4  +2:15.9
39.227Robin HildénIF Sibbo-Vargarna19:12.2  +3:08.7
48.221Jakob EhrsVörå IF20:08.9  +4:05.4
54.188Mattis NordströmNärpes Kraft Skidförening20:45.1  +4:41.6
59.224Marius DucanderPargas IF22:25.8  +6:22.3
DNS208Lucas HansenIF Åsarna
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km P, ote
1.303Sonja LeinamoValkeakosken Haka17:11.1
2.302Elisa MattilaKouvolan Hiihtoseura17:25.5  +14.4
3.279Aino PihlavaYlöjärven Ryhti17:37.2  +26.1
22.287Wilma WesterlundPargas IF19:00.6  +1:49.5
23.298Linnea BackmanIF Femman19:01.2  +1:50.1
24.270Tilde NiemeläMalax IF19:11.0  +1:59.9
30.273Josephine SundqvistIF Femman19:44.4  +2:33.3
61.254Julia LönnbergIF Femman22:37.3  +5:26.2
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta 5 km P, ote
1.382Maija TiainenKerimäen Urheilijat16:54.1
2.380Fanny KukonlehtoValkeakosken Haka17:18.5  +24.4
3.355Eevi-Inkeri TossavainenSavonlinnan Hiihtoseura17:24.9  +30.8
6.372Linnea KällbackaVörå IF17:50.9  +56.8
15.358Saimi LupalaÖsterby Sportklubb18:26.5  +1:32.4
16.373Frida HäggkvistNärpes Kraft Skidförening18:30.3  +1:36.2
21.354Frida AchrénOravais IF18:42.7  +1:48.6
31.346Evelina ÖsterbergOravais IF19:11.7  +2:17.6
37.331Sara LaurenPargas IF19:35.1  +2:41.0
41.333Emma HaglundSundom IF19:44.7  +2:50.6
57.311Olivia KalliokoskiPargas IF21:16.8  +4:22.7
60.351Ada KiiskiBorgå Akilles21:23.2  +4:29.1
72.356Matilda SaariOravais IF25:47.2  +8:53.1
DNS332Felicia KrookNärpes Kraft Skidförening
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km P, ote
1.453Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening9:46.4
2.458Daniel OnnelaSkiteam 10510:01.6  +15.2
3.431Vilho StenmanUuraisten Urheilijat10:06.9  +20.5
25.424Oscar GrannasIF Brahe11:22.7  +1:36.3
28.447Benjamin SandnäsIF Brahe11:32.7  +1:46.3
35.405Filip StarkSundom IF11:51.1  +2:04.7
41.418Anton IngvesNärpes Kraft Skidförening12:03.6  +2:17.2
49.449Mico SjölundIF Brahe12:59.9  +3:13.5
DNS443Viktor KrookNärpes Kraft Skidförening
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km P, ote
1.501Melissa LönnströmBorgå Akilles10:13.2
2.481Venla HeinimaaKangasalan Kisa10:29.9  +16.7
3.503Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura10:30.6  +17.4
4.512Wilma LaxBorgå Akilles10:30.8  +17.6
9.499Teodora WesterlundIF Brahe10:44.4  +31.2
18.505Ida SuuronenBorgå Akilles11:08.9  +55.7
33.515Rebecca SandnäsIF Brahe11:33.3  +1:20.1
40.520Tindra JanssonVörå IF11:46.5  +1:33.3
65.522Felicia LindströmIF Femman12:44.7  +2:31.5
76.509Antonia WiddVörå IF14:26.2  +4:13.0
DNS521Ellen KansaMalax IF
DNF469Amanda BacklundVörå IF
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km P, ote
1.583Selene RossiEspoon Hiihtoseura10:39.9
2.572Melia PalsinajärviKaipolan Vire10:48.1  +8.2
3.628Emmi HenrikssonYlöjärven Ryhti10:49.1  +9.2
10.567Matilda ÅbergPargas IF11:12.5  +32.6
15.576Emelie HägglundBorgå Akilles11:26.5  +46.6
18.581Andréa NybergPargas IF11:37.0  +57.1
20.585Erika IngvesNärpes Kraft Skidförening11:43.1  +1:03.2
24.619Emilia JohanssonPargas IF11:45.8  +1:05.9
25.632Emma KorhonenIF Femman11:48.7  +1:08.8
41.616Linda HyötyMalax IF12:05.6  +1:25.7
43.609Pamela   SundstenIF Femman12:19.8  +1:39.9
55.614Maja SöderlundIF Brahe12:38.8  +1:58.9
71.558Emmi VirtalaPargas IF13:36.8  +2:56.9
DNS592Moa MäenpääIF Brahe
Sarjaluettelo