Hopeasomman henkilökohtaiset matkat (P)

Kalevalan liikuntakeskus, Kuhmo

Tulokset


Tuloskooste Pohjois-Pohjanmaa

Kilpailun sarjat: M16; M15; M14; N16; N15; M13; N14; N13

SijaNroNimiSeuraTulosEro
M16 Miehet 16 vuotta 8 km P, ote
1. 73Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team23:28.8
2. 68Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura24:25.7  +56.9
3. 61Valtteri HeinimaaKangasalan Kisa24:27.9  +59.1
35. 71Lauri MaaninkaKuusamon Erä-Veikot27:17.2  +3:48.4
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 5 km P, ote
1.148Leevi VuorinenSkiteam 10515:27.9
2.155Ike MelnitsEspoon Hiihtoseura15:28.4  +0.5
3.138Topias KemppiEspoon Hiihtoseura15:38.9  +11.0
42. 81Atte RahikkalaKempeleen Kiri17:33.7  +2:05.8
43.159Miika YlikuljuOulaisten Huima17:36.1  +2:08.2
64.142Antti-Jussi RaappanaPudasjärven Urheilijat18:35.2  +3:07.3
67.117Lauri SaarelaLimingan Niittomiehet19:09.5  +3:41.6
77.103Vilho KoivulaOulun Hiihtoseura21:03.4  +5:35.5
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km P, ote
1.169Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura16:03.5
2.216Verneri TanninenValkeakosken Haka16:03.7  +0.2
3.201Jalmari BergqvistPuijon Hiihtoseura16:12.1  +8.6
31.174Juuso KinnunenOulun Hiihtoseura18:31.9  +2:28.4
38.195Santtu OutilaPudasjärven Urheilijat19:07.8  +3:04.3
45.230Antti HarjuhaahtoSaloisten Reipas19:57.9  +3:54.4
46.164Roope KlemolaOulun Hiihtoseura19:58.5  +3:55.0
49.194Eemil HeinonenOulun Hiihtoseura20:13.8  +4:10.3
60.202Viljami YlilauriLimingan Niittomiehet22:29.5  +6:26.0
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km P, ote
1.303Sonja LeinamoValkeakosken Haka17:11.1
2.302Elisa MattilaKouvolan Hiihtoseura17:25.5  +14.4
3.279Aino PihlavaYlöjärven Ryhti17:37.2  +26.1
18.297Helmi PeipinenYlikiimingin Nuijamiehet18:54.3  +1:43.2
45.284Salla TyyskäOulaisten Huima20:15.1  +3:04.0
50.263Kerttu PuranenLimingan Niittomiehet20:50.9  +3:39.8
51.247Ada HolmOulun Hiihtoseura20:55.2  +3:44.1
55.264Heli HarjuhaahtoSaloisten Reipas21:22.6  +4:11.5
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta 5 km P, ote
1.382Maija TiainenKerimäen Urheilijat16:54.1
2.380Fanny KukonlehtoValkeakosken Haka17:18.5  +24.4
3.355Eevi-Inkeri TossavainenSavonlinnan Hiihtoseura17:24.9  +30.8
65.364Helmi KukkonenOulun Hiihtoseura21:58.2  +5:04.1
67.347Viivi JylänkiHaapaveden Urheilijat22:02.4  +5:08.3
DNS376Iida-Maria LämsäOulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km P, ote
1.453Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening9:46.4
2.458Daniel OnnelaSkiteam 10510:01.6  +15.2
3.431Vilho StenmanUuraisten Urheilijat10:06.9  +20.5
33.422Aapo KurttilaUtajärven Urheilijat11:42.3  +1:55.9
48.440Otto KarjalainenKuusamon Erä-Veikot12:36.2  +2:49.8
51.457Ville NieminenHaapaveden Urheilijat13:59.4  +4:13.0
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km P, ote
1.501Melissa LönnströmBorgå Akilles10:13.2
2.481Venla HeinimaaKangasalan Kisa10:29.9  +16.7
3.503Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura10:30.6  +17.4
16.470Hanna SoronenIin Hiihtoseura11:06.6  +53.4
31.467Ida RoponenOulun Hiihtoseura11:24.9  +1:11.7
38.495Neea TaskilaOulun Hiihtoseura11:41.8  +1:28.6
43.482Riina TaskilaHaapaveden Urheilijat11:48.6  +1:35.4
50.533Aino-Kaisa ParkkilaLimingan Niittomiehet11:59.4  +1:46.2
53.508Sanni PirttikoskiUtajärven Urheilijat12:08.8  +1:55.6
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km P, ote
1.583Selene RossiEspoon Hiihtoseura10:39.9
2.572Melia PalsinajärviKaipolan Vire10:48.1  +8.2
3.628Emmi HenrikssonYlöjärven Ryhti10:49.1  +9.2
8.550Oona LatomaaOulun Hiihtoseura11:09.7  +29.8
21.610Katriina VuolletOulun Hiihtoseura11:43.3  +1:03.4
61.627Siiri EnojärviKuusamon Erä-Veikot12:54.8  +2:14.9
68.623Irina AhoHaapaveden Urheilijat13:12.5  +2:32.6
75.586Pauliina AuttiOulun Hiihtoseura14:37.0  +3:57.1
Sarjaluettelo