Hopeasomman henkilökohtaiset matkat (P)

Kalevalan liikuntakeskus, Kuhmo

Tulokset


Tuloskooste Pohjois-Savo

Kilpailun sarjat: M16; M15; M14; N16; N15; M13; N14; N13

SijaNroNimiSeuraTulosEro
M16 Miehet 16 vuotta 8 km P, ote
1. 73Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team23:28.8
2. 68Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura24:25.7  +56.9
3. 61Valtteri HeinimaaKangasalan Kisa24:27.9  +59.1
28. 58Erno RuuskanenSiilinjärven Hiihtoseura26:49.1  +3:20.3
53. 17Tomi LyytikäinenSiilinjärven Hiihtoseura29:14.9  +5:46.1
DNS 63Henri HeikkinenPuijon Hiihtoseura
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 5 km P, ote
1.148Leevi VuorinenSkiteam 10515:27.9
2.155Ike MelnitsEspoon Hiihtoseura15:28.4  +0.5
3.138Topias KemppiEspoon Hiihtoseura15:38.9  +11.0
7.146Eemil JuntunenIisalmen Visa15:49.3  +21.4
23.133Lasse KomuIisalmen Visa16:44.6  +1:16.7
24. 85Santeri KirjavainenPuijon Hiihtoseura16:49.1  +1:21.2
69.108Mikko HuttunenSonkajärven Pahka19:23.3  +3:55.4
76.102Jesse KettunenIisalmen Visa20:33.0  +5:05.1
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km P, ote
1.169Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura16:03.5
2.216Verneri TanninenValkeakosken Haka16:03.7  +0.2
3.201Jalmari BergqvistPuijon Hiihtoseura16:12.1  +8.6
4.186Herman HapponenPuijon Hiihtoseura16:24.1  +20.6
24.210Aleksi HuttunenIisalmen Visa18:09.9  +2:06.4
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km P, ote
1.303Sonja LeinamoValkeakosken Haka17:11.1
2.302Elisa MattilaKouvolan Hiihtoseura17:25.5  +14.4
3.279Aino PihlavaYlöjärven Ryhti17:37.2  +26.1
28.286Veera SäisäIisalmen Visa19:18.4  +2:07.3
29.266Nina KärnäSonkajärven Pahka19:30.5  +2:19.4
41.274Iida-Liisa KuokkaIisalmen Visa20:08.8  +2:57.7
43.291Janina TeittinenLeppävirran Viri20:12.5  +3:01.4
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta 5 km P, ote
1.382Maija TiainenKerimäen Urheilijat16:54.1
2.380Fanny KukonlehtoValkeakosken Haka17:18.5  +24.4
3.355Eevi-Inkeri TossavainenSavonlinnan Hiihtoseura17:24.9  +30.8
11.379Anni FöhrNilsiän Nujakka18:16.0  +1:21.9
39.371Tiina NiskanenNilsiän Nujakka19:38.0  +2:43.9
59.316Eveliina LindsbergRautalammin Urheilijat21:19.4  +4:25.3
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km P, ote
1.453Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening9:46.4
2.458Daniel OnnelaSkiteam 10510:01.6  +15.2
3.431Vilho StenmanUuraisten Urheilijat10:06.9  +20.5
12.415Teemu OvaskainenSonkajärven Pahka10:40.5  +54.1
14.442Olli KouvalainenKiuruveden Urheilijat10:43.2  +56.8
27.438Kouta HeiskanenVieremän Koitto11:24.1  +1:37.7
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km P, ote
1.501Melissa LönnströmBorgå Akilles10:13.2
2.481Venla HeinimaaKangasalan Kisa10:29.9  +16.7
3.503Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura10:30.6  +17.4
28.532Noora MäkäräinenIisalmen Visa11:18.8  +1:05.6
46.485Jaira PennanenSiilinjärven Hiihtoseura11:51.5  +1:38.3
47.534Iina SavolainenSiilinjärven Hiihtoseura11:53.9  +1:40.7
59.496Sanni KorhonenRautalammin Urheilijat12:20.6  +2:07.4
68.545Tilda KorhonenSiilinjärven Hiihtoseura13:12.4  +2:59.2
69.475Oona KatainenSiilinjärven Hiihtoseura13:18.7  +3:05.5
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km P, ote
1.583Selene RossiEspoon Hiihtoseura10:39.9
2.572Melia PalsinajärviKaipolan Vire10:48.1  +8.2
3.628Emmi HenrikssonYlöjärven Ryhti10:49.1  +9.2
56.589Iina HolopainenNilsiän Nujakka12:39.9  +2:00.0
Sarjaluettelo