Hopeasomman henkilökohtaiset matkat (P)

Kalevalan liikuntakeskus, Kuhmo

Tulokset


Tuloskooste Satakunta

Kilpailun sarjat: M16; M15; M14; N16; N15; M13; N14; N13

SijaNroNimiSeuraTulosEro
M16 Miehet 16 vuotta 8 km P, ote
1. 73Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team23:28.8
2. 68Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura24:25.7  +56.9
3. 61Valtteri HeinimaaKangasalan Kisa24:27.9  +59.1
31. 60Samuli KuusinenJämin Jänne27:04.9  +3:36.1
46. 49Salomon KoivistoNoormarkun Nopsa28:28.0  +4:59.2
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 5 km P, ote
1.148Leevi VuorinenSkiteam 10515:27.9
2.155Ike MelnitsEspoon Hiihtoseura15:28.4  +0.5
3.138Topias KemppiEspoon Hiihtoseura15:38.9  +11.0
60.160Joni LehtinenJämin Jänne18:18.8  +2:50.9
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km P, ote
1.169Arttu HeikkinenPuijon Hiihtoseura16:03.5
2.216Verneri TanninenValkeakosken Haka16:03.7  +0.2
3.201Jalmari BergqvistPuijon Hiihtoseura16:12.1  +8.6
18.214Elmeri LehtinenLauttakylän Luja17:47.0  +1:43.5
22.223Tuukka SoikkeliParkanon Urheilijat18:02.7  +1:59.2
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km P, ote
1.303Sonja LeinamoValkeakosken Haka17:11.1
2.302Elisa MattilaKouvolan Hiihtoseura17:25.5  +14.4
3.279Aino PihlavaYlöjärven Ryhti17:37.2  +26.1
46.281Lisa-Sofie FabigNoormarkun Nopsa20:16.7  +3:05.6
60.240Maria HyörttiRasti-Lukko22:28.9  +5:17.8
DNS292Nora RiitaojaJämin Jänne
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km P, ote
1.453Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening9:46.4
2.458Daniel OnnelaSkiteam 10510:01.6  +15.2
3.431Vilho StenmanUuraisten Urheilijat10:06.9  +20.5
37.402Juhana SiivonenRasti-Lukko11:52.7  +2:06.3
45.412Joel LehtinenJämin Jänne12:14.4  +2:28.0
52.404Niko HeikkinenPunkalaitumen Kunto15:12.3  +5:25.9
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km P, ote
1.501Melissa LönnströmBorgå Akilles10:13.2
2.481Venla HeinimaaKangasalan Kisa10:29.9  +16.7
3.503Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura10:30.6  +17.4
13.535Nina VälimäkiVammalan Seudun Voima10:59.8  +46.6
15.489Jessica JunkkalaVammalan Seudun Voima10:59.9  +46.7
23.543Amanda Yli-FutkaNakkilan Vire11:11.8  +58.6
26.542Ilona LampilaVammalan Seudun Voima11:17.4  +1:04.2
27.493Siiri HeikkiläNakkilan Vire11:17.7  +1:04.5
52.524Pauliina KoivuniemiVammalan Seudun Voima12:07.6  +1:54.4
61.484Aino MannerNoormarkun Nopsa12:26.9  +2:13.7
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km P, ote
1.583Selene RossiEspoon Hiihtoseura10:39.9
2.572Melia PalsinajärviKaipolan Vire10:48.1  +8.2
3.628Emmi HenrikssonYlöjärven Ryhti10:49.1  +9.2
34.580Lotta SjöblomNakkilan Vire11:55.4  +1:15.5
44.570Heini VuoriNakkilan Vire12:21.5  +1:41.6
67.595Emmi PatrikainenRasti-Lukko13:12.4  +2:32.5
76.601Jenny NisuLauttakylän Luja14:57.0  +4:17.1
77.569Sini HyörttiRasti-Lukko15:00.4  +4:20.5
Sarjaluettelo