Talvitriathlon

ExTimen mallitulostuksia

Lahti, 14.2.2015

© ExTime, J. Tuomimäki

Kilpailun sarjat: N20; N30; N45; NELI; NKUN; M30; M35; M40; M45; M50; M55; M60
; M65; M70; MELI; MKUN


N20 Naiset 20 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 38Jenni VuorinenHelTri1:43:32 30:44 (1.)3:03 (1.)27:17 (1.)1:11 (1.)41:17 (1.)
Sarjaluettelo


N30 Naiset 30 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 39Anna KeskisaariTaipalsaaren Veikot1:25:34 28:06 (1.)1:08 (1.)23:49 (1.)1:22 (1.)31:09 (1.)
Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 40Pirjo TenhuTriathlon Club Heinola1:24:11 25:47 (1.)1:24 (1.)24:21 (1.)22 (1.)32:17 (1.)
2. 41Tuula Nieminen 1:38:18  14:0730:11 (2.)2:17 (2.)27:56 (2.)26 (2.)37:28 (2.)
Sarjaluettelo


NELI Naiset, eliitti 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 42Claude Godbout 1:12:26 23:13 (1.)59 (1.)19:26 (1.)26 (2.)28:22 (1.)
2. 43Jenni MattilaTcc1:17:33  5:0724:20 (2.)1:26 (2.)22:31 (2.)24 (1.)28:52 (2.)
Sarjaluettelo


NKUN Naiset, kunto 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 44Elina Rouhiainen 1:52:50 32:18 (1.)1:43 (4.)32:18 (2.)2:56 (3.)43:35 (2.)
2. 45Heidi SimbergStalatube Oy1:58:47  5:5736:23 (8.)1:41 (3.)30:11 (1.)4:34 (8.)45:58 (4.)
3. 46Sari SandbergStalatube Oy1:58:58  6:0836:21 (7.)3:02 (6.)35:32 (5.)57 (2.)43:06 (1.)
4. 47Eeva Lillman 2:04:59  12:0935:00 (3.)2:50 (5.)40:17 (8.)3:09 (5.)43:43 (3.)
5. 48Päivi Kohonen 2:11:23  18:3343:24 (9.)3:54 (8.)32:48 (3.)50 (1.)50:27 (5.)
6. 49Anu Valve 2:19:02  26:1235:51 (4.)3:45 (7.)40:47 (9.)4:33 (7.)54:06 (8.)
6. 50Asta Schakir 2:19:02  26:1234:32 (2.)5:04 (10.)40:48 (10.)4:54 (9.)53:44 (6.)
6. 51Nina Jauhiainen 2:19:02  26:1235:53 (5.)1:37 (2.)39:30 (6.)8:11 (10.)53:51 (7.)
9. 52Vilma Vilkko 2:19:27  26:3736:13 (6.)1:15 (1.)39:34 (7.)3:32 (6.)58:53 (10.)
10. 53Katariina Untamo 2:24:04  31:1444:18 (10.)4:27 (9.)34:35 (4.)3:00 (4.)57:44 (9.)
Sarjaluettelo


M30 Miehet 30 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 1Kimmo Järvinen 1:41:33 30:22 (1.)2:18 (1.)28:19 (1.)31 (1.)40:03 (1.)
Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 2Veikko TurunpääRiihimäen Kiista-Veikot1:19:14 22:28 (1.)1:10 (1.)21:32 (2.)29 (2.)33:35 (2.)
2. 3Toni Joutjärvi 1:21:40  2:2624:30 (2.)1:10 (1.)21:07 (1.)24 (1.)34:29 (3.)
3. 4Luis FraileKorson Kaiku1:25:11  5:5727:57 (3.)2:07 (3.)22:28 (3.)34 (3.)32:05 (1.)
4. 5Jarkko KoivunenHelsinki Triathlon1:37:57  18:4328:54 (4.)3:02 (4.)29:21 (4.)35 (4.)36:05 (4.)
Sarjaluettelo


M40 Miehet 40 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 6Mikko JoensuuKuTu Triathlon1:16:23 24:49 (2.)1:47 (2.)21:36 (2.)1:56 (3.)26:15 (1.)
2. 7Naohiro Takahashi 1:18:47  2:2424:28 (1.)1:37 (1.)22:20 (3.)44 (2.)29:38 (2.)
3. 8Olli-Pekka PohjolaCCRT1:20:52  4:2927:25 (3.)1:58 (3.)20:08 (1.)18 (1.)31:03 (3.)
Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 9Petteri NiemiTriathlon Club Heinola1:20:03 24:27 (1.)1:24 (2.)21:45 (3.)23 (1.)32:04 (2.)
2. 10Heikki PuurtinenSavonlinnan Jyry1:20:46  4324:32 (2.)52 (1.)24:36 (4.)1:30 (6.)29:16 (1.)
3. 11Ari IlolaTriathlonteam2261:22:13  2:1025:19 (3.)1:43 (3.)21:29 (2.)40 (4.)33:02 (4.)
4. 12Timo KiiveriLiperin Lenkki1:27:53  7:5028:11 (4.)2:45 (6.)21:21 (1.)30 (2.)35:06 (5.)
5. 13Jarkko VesikansaHelsinki triathlon1:35:07  15:0429:47 (6.)1:57 (4.)29:51 (6.)36 (3.)32:56 (3.)
6. 14Olli LehtonenSkrl Oy1:40:19  20:1628:23 (5.)2:34 (5.)27:06 (5.)49 (5.)41:27 (6.)
Sarjaluettelo


M50 Miehet 50 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 15Juha VälimäkiTriing Finns1:19:07 24:51 (1.)1:31 (1.)20:02 (3.)34 (2.)32:09 (4.)
2. 16Erik NieminenLiperin Lenkki1:21:46  2:3928:14 (5.)2:34 (5.)19:39 (2.)43 (3.)30:36 (1.)
3. 17Arto Pennanen 1:22:20  3:1327:00 (3.)1:50 (2.)21:30 (6.)27 (1.)31:33 (2.)
4. 18Markku HenrikssonOulu Triathlon & Cycling (OTC)1:22:55  3:4826:22 (2.)2:03 (3.)20:33 (4.)1:42 (5.)32:15 (5.)
5. 19Antero KotijärviAguaterra/Kuopio1:26:46  7:3930:45 (6.)3:02 (6.)19:33 (1.)1:45 (6.)31:41 (3.)
6. 20Francois, Calletta 1:26:48  7:4127:15 (4.)2:28 (4.)20:56 (5.)55 (4.)35:14 (6.)
Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 22Jorma PöyryHollolan Urheilijat -461:27:47 30:20 (1.)3:28 (2.)21:44 (1.)1:10 (1.)31:05 (2.)
2. 21Jouni SiitonenKarama OY1:28:53  1:0630:21 (2.)1:26 (1.)24:00 (2.)2:33 (2.)30:33 (1.)
Sarjaluettelo


M60 Miehet 60 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 23Jean-Charles Ouellet 1:41:56 32:45 (1.)3:10 (1.)22:39 (1.)1:42 (1.)41:40 (1.)
Sarjaluettelo


M65 Miehet 65 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 24Teuvo LehtinenSOC1:30:35 33:34 (2.)1:05 (1.)21:04 (1.)2:03 (1.)32:49 (1.)
2. 25Osmo SoronenOulu Triathlon & Cycling (OTC)1:33:19  2:4430:20 (1.)3:34 (2.)21:08 (2.)2:45 (2.)35:32 (2.)
Sarjaluettelo


M70 Miehet 70 vuotta 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 26Pierre Gendron 1:44:15 33:04 (1.)3:10 (1.)24:41 (1.)51 (1.)42:29 (1.)
Sarjaluettelo


MELI Miehet, eliitti 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 27Pavel Andreev 1:01:14 19:23 (1.)31 (1.)17:35 (3.)20 (3.)23:25 (2.)
2. 28Marc-Andre Bedard 1:02:22  1:0820:40 (3.)46 (2.)17:17 (1.)19 (2.)23:20 (1.)
3. 29Ole HalonenTriathlon Team Kotka1:05:53  4:3919:23 (1.)55 (3.)18:52 (5.)16 (1.)26:27 (5.)
4. 30Antti KosonenTaipalsaaren Veikot1:07:53  6:3921:59 (4.)57 (4.)18:01 (4.)2:20 (7.)24:36 (3.)
5. 31Tuukka MiettinenKoiviston Isku1:09:28  8:1422:09 (6.)1:33 (7.)19:46 (6.)24 (5.)25:36 (4.)
6. 32Matt X. Richardson 1:11:10  9:5622:19 (7.)1:20 (6.)17:17 (1.)1:39 (6.)28:35 (6.)
7. 33Erwin BorremansHyvinkään pyöräilijat1:15:26  14:1222:03 (5.)1:11 (5.)20:27 (7.)20 (3.)31:25 (7.)
Sarjaluettelo


MKUN Miehet, kunto 30.2 km

Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Uinti V1 Pyöräily V2 Juoksu
1. 34Mikko NurmelaX-tri Lahti1:28:55 27:47 (1.)2:06 (1.)25:59 (2.)35 (1.)32:28 (1.)
2. 35Jari LoponenHurjat Ukot ry1:49:21  20:2638:15 (3.)3:29 (3.)25:50 (1.)1:23 (3.)40:24 (2.)
3. 36Lasse Mäkelä 1:52:12  23:1736:43 (2.)3:14 (2.)29:42 (3.)53 (2.)41:40 (3.)
4. 37Matti Lahti 3:20:49  1:51:541:38:58 (4.)5:03 (4.)37:26 (4.)4:06 (4.)55:16 (4.)
Sarjaluettelo